Hockey Campionatul naţional

Hockey / Campionatul naţional / 05 Noi. 2010

Dunărea Galaţi şi Sport Club Miercurea Ciuc - învingătoarele rundei

Dunărea GalaÅ£i a obÅ£inut o victorie scontată, 14:5 (6:0, 3:3, 5:2) pe teren propriu contra lanternei roÅŸii Sportul StudenÅ£esc BucureÅŸti, ÅŸi a încheiat sezonul regulat pe locul al patrulea, cu 16 puncte. Este unul dintre cele mai reuÅŸite sezoane ale gălăţenilor din ultimii ani, încununat ÅŸi cu o victorie împotriva campioanei

Hockey / Campionatul naţional / 04 Noi. 2010

Fenestela - victorie la Galaţi, Steaua Rangers - în duelul cu Progym. Etapă fără surprize

Dunărea GalaÅ£i nu a reuÅŸit să repete prestaÅ£ia fantastică din victoria cu campioana Sport Club Miercurea Ciuc ÅŸi a trebuit să se recunoască învinsă clar, scor 4:12 (2:4, 0:6, 2:2), de către Fenestela 68 BraÅŸov. Gălăţenii au deschis scorul în chiar primul minut de joc, prin Stanislas Gavac, iar suporterii dunăreni sperau la un nou miracol.

Hockey / Campionatul naţional / 30 Oct. 2010

Dunărea Galaţi - Progym Gheorgheni 8:1. Victorie fără drept de apel

Dunarea Galati - Progym 8:1

CSM Dunărea GalaÅ£i a învins fără probleme Progym Gheorgheni, scor 8:1 (2:0, 4:1, 2:0), într-o partidă disputată vineri în oraÅŸul de la malul Dunării, contând pentru campionatul naÅ£ional de hochei pe gheaţă. Legiunea slovacă ÅŸi-a făcut din nou datoria, înscriind 5 din cele 8 goluri ale dunărenilor,

Hockey / Campionatul naţional / 28 Oct. 2010

Dunărea Galaţi - înfrângere în prelungiri cu Steaua; Liderul Fenestela Braşov - victorie facilă

Dunarea Galaţi - Steaua Rangers 5:6

CSM Dunărea GalaÅ£i a reuÅŸit o nouă evoluÅ£ie excelentă, confirmând că tinde să devină una dintre marile forÅ£e ale hocheiului românesc. După victoria extraordinară obÅ£inută împotriva campioanei Sport Club Miercurea Ciuc (scor 6:4), prima după 37 de ani,

Hockey / Campionatul naţional / 27 Oct. 2010

Rezultatele etapei în Campionatul Naţional de hockey pe gheaţă

MarÅ£i, 26.10.2010, s-au disputat partidele Progym Gheorgheni – Sport Club Miercurea Ciuc ÅŸi Steaua Rangers – SCM Fenestela BraÅŸov, contând pentru Campionatul naÅ£ional de hockey pe gheaţă. Cea de-a doua partidă a contat ÅŸi pentru Liga MOL

Hockey / Campionatul naţional / 21 Oct. 2010

HSC Miercurea Ciuc - Progym Gheorgheni 13:0. Meci fără istoric

HSC Miercurea Ciuc a învins Progym Gheorgheni cu 13:0 (6:0, 4:0, 3:0), într-un meci contând pentru campionatul naÅ£ional de hochei pe gheaţă. A fost un meci fără istoric, aflat la discreÅ£ia campionilor, care acumulează astfel 15 puncte din 6 partide (5 victorii ÅŸi o înfrângere, cu Dunărea GalaÅ£i), în timp ce formaÅ£ia din Gheorgheni rămâne cu o singură victorie ÅŸi 3 puncte în cont.

Hockey / Campionatul naţional / 14 Oct. 2010

Steaua Rangers - victorii scontate cu Progym şi Sportul Studenţesc

Steaua Rangers continuă evoluţiile foarte bune din ultima perioadă şi pare că şi-a revenit după startul dezastruos, din campionat şi din Liga MOL.

Hockey / Campionatul naţional / 12 Oct. 2010

Imensă surpriză la Galaţi: CSM Dunărea - Sport Club M. Ciuc 6:4!!!

CSM Dunărea GalaÅ£i a reuÅŸit marea surpriză a campionatului, învingând cu 6:4 (1:1, 2:2, 3:1) campioana en titre Sport Club Miercurea Ciuc. Echipa harghiteană participă ÅŸi în Liga MOL, competiÅ£ie comună româno-maghiară, mult mai puternică decât campionatul intern, ÅŸi este lider

Hockey / Campionatul naţional / 05 Oct. 2010

Steaua Rangers - Sportul Studenţesc 5:1. Steaua urcă pe locul trei

Steaua Rangers a învins astăzi, 05.10.2010, concitadina Sportul StudenÅ£esc cu 5:1 (4:1, 1:0, 0:0), într-o partidă contând pentru campionatul intern de hockey pe gheaţă. StudenÅ£ii au deschis scorul prin Szilard Tanko, după numai un minut de joc, însă nu au putut face faţă forÅ£ei ofensive a steliÅŸtilor, care au marcat 4 goluri consecutive

SCM Fenestela Braşov - Dunărea Galaţi 8:2. Braşovenii - noul lider al clasamentului

SCM Fenestela Braşov, revelaţia anului 2010

SCM Fenestela BraÅŸov este noul lider al campionatului naÅ£ional de hockey pe gheaţă, în urma victoriei cu 8:2 (3:0, 1:1, 4:1) obÅ£inute astăzi pe Patinoarul Olimpic din BraÅŸov împotriva Dunării GalaÅ£i.

Hockey / Campionatul naţional / 09 Sep. 2010

Steaua – Sport Club M. Ciuc 3-5

Steaua Rangers a debutat cu o înfrângere  în sezonul 2010/2011 al campionatului naÅ£ional de hockey pe gheaţă. În prima etapă, Steaua a întâlnit în deplasare eterna rivală Sport Club Miercurea Ciuc, pierzând cu 3-5 (2-1, 1-1, 0-3), după un meci

Hockey / Campionatul naţional / 07 Sep. 2010

Rezultate etapa I

Astăzi, 7 septembrie 2010, au avut loc primele partide din Campionatul naÅ£ional de hockey pe gheaţă, ediÅ£ia 2010/2011. La Gheorgheni, gazdele de la PROGYM au reuÅŸit să facă faţă braÅŸovenilor de la SCM Fenestela 68, conduÅŸi de căpitanul  Adorján József, doar în prima repriză (scor 0-0), cedând în cele din urmă cu 0-7. Marcatorii braÅŸovenilor au fost Nyerges Lajos, de două ori,  Filip Richard, Adorján József, Kiricenko Vitalij, Zsók Levente ÅŸi Antal Zsombor.

Debut de sezon

MarÅ£i, 7 septembrie 2010, va debuta cea de-a 83-a ediÅ£ie a Campionatului naÅ£ional de hockey pe gheaţă. La Gheorgheni, PROGYM va întâlni cea mai nouă apariÅ£ie în hockey-ul românesc, SCM Fenestela 68 BraÅŸov, o formaÅ£ie care a demonstrat în turneele din pauza competiÅ£ională (,,Cupa BraÅŸov’’ ÅŸi ,,Cupa Ciuc’’) că va avea un cuvânt important de spus atât în această ediÅ£ie a campionatului intern ÅŸi Cupei României, cât ÅŸi în Liga MOL (competiÅ£ie maghiaro-română).