Rugby Cupa României

Rugby / Cupa României / 05 Dec. 2010

CSM Baia Mare reuÅŸeÅŸte eventul

CSM Baia Mare, noua detinatoare a Cupei Romaniei

CSM Baia Mare a câÅŸtigat Cupa României, după ce a învins în finală marea rivală Steaua BucureÅŸti cu 13:6 (3:6). Meciul a avut loc la BucureÅŸti, pe Stadionul NaÅ£ional Arcul de Triumf. În ciuda condiÅ£iilor meteo nefavorabile, rugby-ul a reuÅŸit să aducă din nou suporterii pe stadion...

Rugby / Cupa României / 04 Dec. 2010

CSM Baia Mare - Steaua, lupta decisivă pentru trofeu

Foto emaramures.ro

Cele mai puternice echipe de rugby din campionatul intern, CSM ÅžtiinÅ£a Baia Mare ÅŸi Steaua BucureÅŸti, îÅŸi vor disputa duminică, 5 decembrie, finala Cupei României. Meciul, care reprezintă reeditarea finalei Diviziei NaÅ£ionale (câÅŸtigată de echipa din MaramureÅŸ)...

Rugby / Cupa României / 01 Dec. 2010

S-au pus în vânzare biletele pentru finala Cupei României

FederaÅ£ia Română de Rugby a pus în vânzare, începând de marÅ£i, biletele pentru finala Cupei României, CSM Baia Mare – Steaua BucureÅŸti. Meciul care va stabili câÅŸtigătoarea celei de-a doua competiÅ£ii interne va avea loc duminică, 05.12.2010, pe Stadionul NaÅ£ional Arcul de Triumf...

Rugby / Cupa României / 07 Noi. 2010

Déjà-vu. CSM Baia Mare – Steaua Bucureşti în finala Cupei României

Marile favorite CSM ÅžtiinÅ£a Baia Mare ÅŸi Steaua BucureÅŸti s-au calificat în finala Cupei României la rugby, după ce au învins astăzi CSM BucureÅŸti, respectiv RC TimiÅŸoara. Finala Cupei va fi o reeditare a ultimelor două finale ale Diviziei NaÅ£ionale, în care câÅŸtig de cauză

Rugby / Cupa României / 04 Noi. 2010

CSM Ştiinţa Baia Mare continuă cursa spre al doilea event din istorie

CSM ÅžtiinÅ£a Baia Mare este ultima echipă calificată în semifinalele Cupei României la rugby, iar visul privind reeditarea eventului istoric din 1990 prinde tot mai mult contur. MaramureÅŸenii au învins astăzi, pe Stadionul NaÅ£ional Arcul de Triumf din BucureÅŸti, surpriza competiÅ£iei, divizionara secundă RC GriviÅ£a, cu scorul de 47:7 (21:0)

Rugby / Cupa României / 02 Noi. 2010

Programul semifinalelor Cupei României la rugby

Universitatea de Vest TimiÅŸoara va întâlni Steaua, iar CSM BucureÅŸti învingătoarea dintre RC GriviÅ£a ÅŸi CSM Baia Mare, în semifinalele Cupei României la rugby. Ambele partide vor avea loc pe 7 noiembrie 2010, pe Stadionul Arcul de Triumf din BucureÅŸti, ÅŸi vor fi transmise în direct de GSP Tv.

Rugby / Cupa României / 31 Oct. 2010

Steaua elimină Dinamo în sferturile Cupei, CSM Bucureşti produce surpriza

Foto Mediafax

Steaua BucureÅŸti s-a calificat în semifinalele Cupei României, după ce a învins concitadina Dinamo cu 16:9 (9:3). Steaua a reuÅŸit singurul eseu al partidei prin Zebega, în repriza secundă. A fost un meci echilibrat, steliÅŸtii părând că încă nu au depăşit ÅŸocul celei de-a patra finale a campionatului pierdute consecutiv

Rugby / Cupa României / 28 Oct. 2010

Dinamo - Steaua, sâmbătă pe Stadionul Arcul de Triumf. Programul complet al sferturilor Cupei României

Dinamo - Steaua, derby-ul sferturilor de finala

FederaÅ£ia Română de Rugby a anunÅ£at programul sferturilor de finală ale Cupei României, trei dintre meciuri urmând a se disputa pe 30 octombrie, iar ultimul pe 4 noiembrie. Capul de afiÅŸ al sferturilor îl constituie întâlnirea dintre Steaua ÅŸi Dinamo, care va avea loc sâmbătă, 30 octombrie,

Rugby / Cupa României / 25 Oct. 2010

Dinamo - Steaua, meciul vedetă al sferturilor Cupei României

Marile rivale Dinamo ÅŸi Steaua vor oferi cel mai atractiv meci al sferturilor de finală ale Cupei României, conform tragerii la sorÅ£i care a avut loc astăzi la sediul FederaÅ£iei Române de Fotbal. Data ÅŸi locul de desfăşurare al acestui meci, precum ÅŸi al celorlator partide din sferturi,

Rugby / Cupa României / 23 Oct. 2010

4 bucureştene în sferturile Cupei României, RC Griviţa furnizează surpriza rundei

Astăzi au avut loc ultimele meciuri din faza optimilor de finală ale Cupei României la rugby. RC Farul ConstanÅ£a, medaliata cu bronz în Divizia NaÅ£ională, a învins în deplasare ÅžtiinÅ£a PetroÅŸani, cu 40:16, iar Dinamo s-a impus cu 43:12 la Suceava

Rugby / Cupa României / 22 Oct. 2010

Steaua - calificare fără emoţii în sferturile Cupei României

RC Barlad - Steaua 17:68

Steaua BucureÅŸti este cea de-a doua echipă calificată în sferturile de finală ale Cupei României la rugby, în urma victoriei în deplasare, scor 68:17, împotriva formaÅ£iei R.C. Bârlad. În primul meci al optimilor competiÅ£iei, disputat tot în Moldova, SCM ÅžtiinÅ£a Baia Mare a zdrobit Poli Agro IaÅŸi cu 74:0.

Rugby / Cupa României / 21 Oct. 2010

CSM Ştiinţa Baia Mare - în căutarea eventului

Campioana en titre, CSM ÅžtiinÅ£a Baia Mare, s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la rugby, în urma victoriei cu 74:0 (41:0) contra formaÅ£iei Poli Agronomia IaÅŸi. Meciul a avut loc în capitala Moldovei ÅŸi nu a avut istoric, elevii lui Eugen Apjok ÅŸi Vasile Lucaci reuÅŸind nu mai puÅ£in de 11 eseuri!

Rugby / Cupa României / 20 Oct. 2010

Start în optimile de finală ale Cupei României la rugby

Miercuri, 20.10.2010, vor debuta meciurile din optimile de finală ale Cupei României. Campioana ultimelor două ediÅ£ii, CSM ÅžtiinÅ£a Baia Mare, va evolua la IaÅŸi, împotriva echipei Poli Agronomia din localitate, în timp ce vicecampioana Steaua BucureÅŸti se va deplasa puÅ£in mai la sud, până la Bârlad.