Volei masculin Cupa României

Volei masculin / Cupa României / 18 Oct. 2010

Dinamo Bucureşti a câştigat Cupa României la volei masculin

Dinamo BucureÅŸti este noua deÅ£inătoare a Cupei României, după ce a învins astăzi în finala turneului de la Baia Mare formaÅ£ia Tomis ConstanÅ£a cu scorul de 3:0 (25:14, 25:22, 25:17).

Volei masculin / Cupa României / 17 Oct. 2010

Dinamo Bucureşti şi Tomis Constanţa în finala Cupei României

CVM Tomis, deţinătoarea ultimelor 6 Cupe ale României

Dinamo BucureÅŸti ÅŸi Tomis ConstanÅ£a s-au calificat astăzi pentru finala Cupei României la volei, care va avea loc mâine la Baia Mare. Dinamo a reuÅŸit o victorie mai puÅ£in scontată împotriva campioanei en titre ÅŸi reprezentantei noastre în Liga campionilor, Remat Zalău, scor 3:1, în timp ce formaÅ£ia de la Marea Neagră a reuÅŸit să revină după ce a fost condusă cu 2:0 la seturi.

Volei masculin / Cupa României / 16 Oct. 2010

Rezultatele sferturilor de finală ale Cupei României

Sâmbătă, 16.10.2010, la Baia Mare au avut loc meciurile contând pentru faza sferturilor de finală ale Cupei României la volei masculin. Dinamo a avut mari emoÅ£ii în partida cu echipa locală, ÅžtiinÅ£a Explorări Baia Mare, câÅŸtigând în cele din urmă cu 3:2 după ce băimărenii au condus cu 2:1. În semifinale, dinamoviÅŸtii vor avea o misiune mult mai dificilă, urmând să dea piept cu campioana Remat.

Volei masculin / Cupa României / 15 Oct. 2010

Rezultatele primei faze: U Cluj, VCM Piatra Neamţ şi Explorări Baia Mare - calificate în sferturi, Steaua eliminată

Vineri, 15.10.2010, au fost programate meciurile din prima fază a Cupei României la volei masculin, la care au participat echipele din Divizia A1, cu excepÅ£ia primelor patru clasate.