Dunărea Galaţi - Progym Gheorgheni 8:1. Victorie fără drept de apel

Hockey - Campionatul naţional / Data: 30 Oct. 2010
Dunarea Galati - Progym 8:1

CSM Dunărea GalaÅ£i a învins fără probleme Progym Gheorgheni, scor 8:1 (2:0, 4:1, 2:0), într-o partidă disputată vineri în oraÅŸul de la malul Dunării, contând pentru campionatul naÅ£ional de hochei pe gheaţă. Legiunea slovacă ÅŸi-a făcut din nou datoria, înscriind 5 din cele 8 goluri ale dunărenilor, Stanislav Gavac fiind eroul meciului, cu 3 goluri. Gălăţenii au ratat ÅŸi un ÅŸut de penalitate, prin Eduard Hartmann, iar în ultima repriză au trimis pe gheaţă ÅŸi linia a patra.

În urma acestui rezultat, Dunărea GalaÅ£i ocupă poziÅ£ia a patra în clasament, cu 13 puncte, iar Progym locul 5, cu 6 puncte. Lider rămâne SCM Fenestela 68 BraÅŸov, secundată de Sport Club Miercurea Ciuc ÅŸi Steaua Rangers. Pe locul 6 (ultimul) se situează Sportul StudenÅ£esc, singura echipă care nu a câÅŸtigat puncte în acest sezon.

Dunărea GalaÅ£i – Progym Gheorgheni 8:1 (2:0, 4:1, 2:0)
Juraj Zemko ’10, Eduard Hartman ’12, Stanislav Gavac ’25, 36, 49, Mircea Necula ’29, Cătălin Geru ‘38, Levente Elekes ’55 / Peter Zsolt ‘24

Hockey / Campionatul naţional / 05 Noi. 2010

Dunărea Galaţi şi Sport Club Miercurea Ciuc - învingătoarele rundei

Dunărea GalaÅ£i a obÅ£inut o victorie scontată, 14:5 (6:0, 3:3, 5:2) pe teren propriu contra lanternei roÅŸii Sportul StudenÅ£esc BucureÅŸti, ÅŸi a încheiat sezonul regulat pe locul al patrulea, cu 16 puncte. Este unul dintre cele mai reuÅŸite sezoane ale gălăţenilor din ultimii ani, încununat ÅŸi cu o victorie împotriva campioanei

Hockey / Campionatul naţional / 04 Noi. 2010

Fenestela - victorie la Galaţi, Steaua Rangers - în duelul cu Progym. Etapă fără surprize

Dunărea GalaÅ£i nu a reuÅŸit să repete prestaÅ£ia fantastică din victoria cu campioana Sport Club Miercurea Ciuc ÅŸi a trebuit să se recunoască învinsă clar, scor 4:12 (2:4, 0:6, 2:2), de către Fenestela 68 BraÅŸov. Gălăţenii au deschis scorul în chiar primul minut de joc, prin Stanislas Gavac, iar suporterii dunăreni sperau la un nou miracol.

Pag. 1 din 7 | 2 art./pag. | Total 13 art.