Baschet masculin Divizia A

Baschet masculin / Divizia A / 23 Ian. 2011

Rezultate Divizia A de baschet masculin, Etapa a XVII-a

U Mobitelco Cluj - victorie în derby-ul Transilvaniei, Gaz Metan MediaÅŸ stopează ascensiunea TimiÅŸoarei. Rezultate complete ÅŸi clasament.

Baschet masculin / Divizia A / 16 Ian. 2011

Rezultate Divizia A de baschet masculin, Etapa a XVI-a

U Mobitelco Cluj-Napoca - victorie în prelungiri la PiteÅŸti, Politehnica IaÅŸi - la al treilea succes stagional

Baschet masculin / Divizia A / 12 Dec. 2010

CSU Asesoft Ploieşti se menţine în frunte, Gaz Metan Mediaş câştigă la Târgu Mureş

Gaz Metan Medias

Rezultate ÅŸi clasament Divizia A de baschet masculin

Baschet masculin / Divizia A / 11 Dec. 2010

Energia Rovinari - CSU Cuadripol Braşov 99:64. Victorie facilă pentru gorjeni

Foto baschet.tv

În uvertura etapei a XIV-a a Diviziei A, Energia Rovinari a învins CSU Cuadripol BraÅŸov cu scorul de 99:64 (21:21, 30:11, 22 :18, 23 :14). Meciul a avut loc vineri, 10 decembrie, la Târgu Jiu, ÅŸi cu excepÅ£ia primului sfert, încheiat la egalitate, a fost la discreÅ£ia formaÅ£iei gorjene.

Baschet masculin / Divizia A / 06 Dec. 2010

BC Mureş - CSU Asesoft Ploieşti 68:79. Campioana confirmă

După succesul din etapa precedentă contra Stelei, Asesoft PloieÅŸti a obÅ£inut o victorie foarte preÅ£ioasă în deplasare, 79:68 în compania echipei BC MureÅŸ, ÅŸi ocupă fotoliul de lider al clasamentului, fiind singura formaÅ£ie cu doar 2 înfrângeri în sezonul regulat.

Baschet masculin / Divizia A / 05 Dec. 2010

Etapă fără surprize. Timişoara - în revenire de formă

Rezultatele etapei a XIII-a a Diviziei A

Baschet masculin / Divizia A / 30 Noi. 2010

CSM Oradea a câştigat restanţa cu Atlassib Sibiu, 88:70

Foto aradon.ro

CSM Oradea a obÅ£inut cea de- a 7-a victorie stagională, 88:70 pe teren propriu în restanÅ£a cu Atlassib Sibiu. Partida a fost echilibrată doar în primul sfert, câÅŸtigat de gazde la limită, scor 19:18, după aceea CSM Oradea reuÅŸind să se distanÅ£eze la o diferenţă liniÅŸtitoare...

Baschet masculin / Divizia A / 21 Noi. 2010

Primele clasate - victorii pe linie. Rezultate ÅŸi clasament etapa a XI-a

Foto bkfocus.com

Etapă fără mari surprize. Primele 3 clasate s-au impus în bloc (Steaua ÅŸi CSU Asesoft PloieÅŸti în deplasare, BC MureÅŸ pe teren propriu), iar Gaz Metan nu a avut probleme în partida cu SCM Craiova. CSM BucureÅŸti ÅŸi CS Otopeni - în ascensiune.

Baschet masculin / Divizia A / 17 Noi. 2010

CSM Oradea - victorie în restanţa cu BC Miercurea Ciuc

CSM Oradea a câÅŸtigat cu 92:64 (27:16, 22:25, 18:12, 25:11) partida restanţă, contând pentru etapa a VII-a a Diviziei A, disputată în compania nou-promovatei BC Perla Harghitei Miercurea Ciuc. Meciul a avut loc la Oradea ÅŸi a reprezentat prima confruntare dintre cele două echipe pe prima scenă a baschetului românesc.

Baschet masculin / Divizia A / 14 Noi. 2010

Rezultatele etapei a X-a

Rezultatele complete ale etapei a X-a, Divizia A de baschet masculin

Baschet masculin / Divizia A / 07 Noi. 2010

Gaz Metan Mediaş câştigă derby-ul transilvan, 86:79 cu U Mobitelco Cluj. Rezultatele etapei a IX-a a Diviziei A

Rezultate Divizia A de baschet masculin

Baschet masculin / Divizia A / 03 Noi. 2010

Campioana CSU Asesoft Ploieşti - la a doua înfrângere consecutivă

Rezultatele etapei a VIII-a a Diviziei A de Baschet masculin

Politehnica Iaşi - înfrângere acasă cu CS Otopeni (74:80), în uvertura etapei a VIII-a

În deschiderea etapei a VIII-a, CS Otopeni a obÅ£inut marÅ£i, 02.11.2010, a patra victorie a sezonului regulat, impunându-se cu 80:74 (22:17, 22:17, 12:21, 24:19) pe terenul celor de la Politehnica IaÅŸi. Ilfovenii urcă până pe locul al ÅŸaselea al clasamentului, cu 12 puncte

Baschet masculin / Divizia A / 31 Oct. 2010

CSU Asesoft - prima înfrângere a sezonului regulat, U Mobitelco Cluj - o nouă decepţie

CS Otopeni - CSM Bucuresti 73:69

CSU Asesoft PloieÅŸti nu a reuÅŸit să depăşească ÅŸi al ÅŸaptelea val, suferind prima înfrângere a sezonului regulat la Craiova, scor 83:85. Gazdele au început foarte bine, la pauză având avantaj de 10 puncte (45:35), însă campioana a recuperat terenul pierdut în sfertul al treilea, scorul devenind 63:63.

Baschet masculin / Divizia A / 28 Oct. 2010

Steaua Turabo - Gaz Metan Mediaş 88:83, după prelungiri. Rezultate complete etapa a VI-a

Steaua - Gaz Metan Mediaş 88:83

Campioana CSU Asesoft rămâne singura echipă neînvinsă în campionat, după disputarea primelor 6 etape. Pe teren propriu, campionii au trecut prin mari emoÅ£ii în faÅ£a celor de la CS Otopeni, reuÅŸind să se impună abia în prelungiri, scor 88:82.

Baschet masculin / Divizia A / 27 Oct. 2010

Steaua Turabo - Gaz Metan Mediaş în derby-ul rundei. Programul complet al etapei a VI-a a Diviziei A

Gaz Metan Mediaş

Astăzi, 27.10.2010, vor avea loc meciurile etapei a VI-a a Diviziei A de baschet masculin. Capul de afiÅŸ al rundei îl constituie disputa dintre două favorite la titlu, Steaua Turabo ÅŸi Gaz Metan MediaÅŸ, locurile 5 ÅŸi 3 în clasamentul provizoriu. Steaua are un început mai slab

Baschet masculin / Divizia A / 25 Oct. 2010

3 formaţii rămân neînvinse în campionat, Steaua Turabo pierde în ultimele secunde la Târgu Mureş

JuJuan Cooley, BC Mureş

În urma etapei a V-a trei echipe se menÅ£in neînvinse: CSU Asesoft PloieÅŸti, BC MureÅŸ ÅŸi CSM Oradea. Campionii s-au impus previzibil la Miercurea Ciuc, 87:64 contra nou promovatei BC Perla Harghitei, iar mureÅŸenii au obÅ£inut o victorie dramatică, în ultimele secunde,

Baschet masculin / Divizia A / 20 Oct. 2010

BC Miercurea Ciuc - prima victorie din istorie în primul eşalon

Levi Levine

BC ,,Perla Harghitei” Miercurea Ciuc a câÅŸtigat cu 74:71 (15:17, 18:10, 21:22, 20:22) partida de pe teren propriu contra BC TimiÅŸoara, într-un meci disputat în devans, contând pentru etapa a XII-a a Diviziei A de baschet masculin.

Baschet masculin / Divizia A / 18 Oct. 2010

Gaz Metan Mediaş - înfrângere surprinzătoare la Bucureşti. BC Mureş - a treia victorie consecutivă

BC MureÅŸ ÅŸi-a revenit după înfrângerea suferită în Balkan League în faÅ£a bulgarilor de la Rilski Sportist Samokov ÅŸi rămâne invincibilă în campionat, după 88:71 pe terenul celor de la Politehnica IaÅŸi.

Baschet masculin / Divizia A / 16 Oct. 2010

Asesoft - la a patra victorie consecutivă. Etapa a IV-a - rezultatele zilei

CSU Asesoft, la a patra victorie stagională consecutivă

Campioana Asesoft PloieÅŸti continuă parcursul fără greÅŸeală din acest început de sezon, învingând fără drept de apel echipa antrenată de Dragan Petricevic, scor 96:70. Cu patru victorii din tot atâtea posibile, ploieÅŸtenii sunt lideri în clasament, cel puÅ£in până la meciul Gazului Metan din MediaÅŸ.

Pag. 1 din 2 | 20 art./pag. | Total 24 art.