Feni Industries - BC Mure┼č 98:87

Baschet masculin - Competiţii europene / Data: 11 Noi. 2010

BC Mure┼č a pierdut al doilea meci disputat în Balkan League, 87:98 în deplasarea din Fosta Republic─â Iugoslav─â a Macedoniei, contra campioanei acestei ┼ú─âri, Feni Industries. Dup─â ce în primul meci au pierdut în ultima secund─â, contra bulgarilor de la Rilski Sportist, mure┼čenii au fost din nou foarte aproape de un rezultat bun, conducând la pauz─â cu 50:42 ┼či fiind practic la egalitate la sfâr┼čitul sfertului al treilea (având de recuperat doar 2 puncte). Ultimul sfert a f─âcut diferen┼úa, campioana Macedoniei înscriind 24 de puncte, iar echipa român─â doar 15.

Cei mai buni realizatori ai BC Mure┼č au fost Aleksandr Mladenovic (21 puncte ┼či 6 recuper─âri), Jason Forte (18 puncte ┼či 9 recuper─âri) ┼či Jujuan Cooley (13 puncte, 3 recuper─âri ┼či 5 pase decisive), de la echipa gazd─â remarcându-se Slobodan Mihajlovski (19 puncte), Darko Sokolov (18 puncte, 4 recuper─âri, 4 pase decisive) ┼či Jarrid Frye (18 puncte, 3 recuper─âri ┼či 2 pase decisive).

În cel─âlalt meci al grupei, BC Balkan a învins Rilski Sportist cu 71:65. În clasamentul grupei B, Feni Industries este lider, cu dou─â victorii ┼či o înfrângere, iar BC Mure┼č ocup─â locul al cincilea (ultimul), fiind singura echip─â f─âr─â victorie. Etapa viitoare, echipa român─â va evolua pe propriul teren, contra forma┼úiei bulgare BC Balkan.

Baschet masculin / Competiţii europene / 22 Dec. 2010

Steaua Turabo - Lokomotiv Kuban Krasnodar 87:78. Victorie de consolare

Hristo Nikolov
Foto bcsteaua.ro

Steaua Turabo a încheiat cu o victorie de prestigiu participarea în acest sezon a FIBA Eurochallenge Cup, 87:78 împotriva forma┼úiei ruse Lokomotiv Kuban Krasnodar. Meciul a contat pentru etapa a ┼časea, Grupa F. De┼či a terminat la egalitate de puncte cu forma┼úia belgian─â...

Baschet masculin / Competiţii europene / 15 Dec. 2010

Antwerp Giants - Steaua Turabo Bucure┼čti 78:65. Final de aventur─â european─â

Steaua Turabo a pierdut cu 65:78 partida disputat─â în deplasare, contra forma┼úiei belgiene Antwerp Giants, ┼či a ratat astfel calificarea în fazele superioare ale FIBA EuroChallenge Cup. Un succes al militarilor le-ar fi asigurat matematic locul 2 ┼či ie┼čirea din grupe...

Pag. 1 din 7 | 2 art./pag. | Total 14 art.