CSM Digi Oradea - calificare în optimile LEN TROPHY

Polo - Cupe Europene / Data: 26 Oct. 2010

CSM Digi Oradea a câÅŸtigat grupa F a LEN Trophy ÅŸi s-a calificat în optimile de finală ale competiÅ£iei, în urma partidelor desfăşurate week-end-ul trecut la Bazinul Olimpic ,,Ion Alexandrescu” din Oradea. Din grupa F au mai făcut parte PAOK Salonic, Brixia Leonessa Brescia (care s-a calificat alături de orădeni în optimi) ÅŸi Dinamo Moscova.

Campioana României a obÅ£inut următoarele rezultate:

22.10.2010 CSM Digi Oradea - PAOK Salonic 12:7 (1:1, 3:1, 4:3, 4:2)
Au înscris Kadar Kalman 4 goluri, Kincses Attila 4, Nicolae Diaconu, Mihnea Chioveanu, Andrei CreÅ£u ÅŸi Monostori Attila – toÅ£i câte 1 gol

23.10.2010 CSM Digi Oradea – Dinamo Moscova 18:8 (3:3, 4:0, 4:1, 7:4)
Au înscris Tiberiu Negrean, Kincses Attila, Kalman Kadar ÅŸi Andrei CreÅ£u – toÅ£i câte 3 goluri, Mircea Samuilă 2, Mihnea Chioveanu, Cosmin Baidoc, Monostori Attila ÅŸi George TarnoveÅ£chi – câte 1

24.10.2010 CSM Digi Oradea – Brixia Leonessa Brescia 8:4 (3:1, 3:2, 2:0, 0:1)
Au înscris Tiberiu Negreanu, Andrei CreÅ£u ÅŸi Kincses Attila – câte 2 goluri, Kadar Kalman ÅŸi Mircea Samuilă – câte 1

Polo / Cupe Europene / 21 Ian. 2011

Honved Budapesta - CSM Digi Oradea 12-9, în turul sferturilor de finală ale LEN Trophy

CSM Digi Oradea a pierdut cu 9:12 partida disputată în deplasare, cu Honved Budapesta, contând pentru manÅŸa tur a sferturilor de finală ale LEN Trophy. Meciul a fost foarte echilibrat până în ultimul sfert (scor 8-7), atunci când eliminările dictate de arbitri...

Polo / Cupe Europene / 20 Dec. 2010

CSM Oradea - Honved Budapesta în sferturile de finală ale LEN Trophy

CSM Oradea

Astăzi, 20 decembrie 2010, a avut loc la Luxemburg tragerea la sorÅ£i a partidelor din sferturile de finală ale LEN Trophy. Campioana României, CSM Digi Oradea, nu a fost foarte norocoasă, urmând să întâlnească formaÅ£ia maghiară Honved Budapesta. Prima manşă va avea loc...

Pag. 1 din 3 | 2 art./pag. | Total 5 art.