CSM Oradea - Honved Budapesta în sferturile de finală ale LEN Trophy

Polo - Cupe Europene / Data: 20 Dec. 2010
CSM Oradea

Astăzi, 20 decembrie 2010, a avut loc la Luxemburg tragerea la sorÅ£i a partidelor din sferturile de finală ale LEN Trophy. Campioana României, CSM Digi Oradea, nu a fost foarte norocoasă, urmând să întâlnească formaÅ£ia maghiară Honved Budapesta. Prima manşă va avea loc pe 19 ianuarie 2011, iar manÅŸa secundă este programată pentru data de 2 februarie 2011 (la Oradea).

CSM Digi Oradea este la doar un pas de atingerea obiectivului în cupele europene, atingerea fazei semifinalelor, însă va avea un adversar foarte dificil, Honved Budapesta fiind una dintre cele mai puternice echipe maghiare. În faza precedentă, Honved a eliminat formaÅ£ia slovacă Hornets Kosice (14:8 ÅŸi 2:5), iar orădenii au produs una dintre surprizele competiÅ£iei, eliminând formaÅ£ia căpitanului naÅ£ionalei, Cosmin Radu, Rari Nantes Florentia.

Polo / Cupe Europene / 21 Ian. 2011

Honved Budapesta - CSM Digi Oradea 12-9, în turul sferturilor de finală ale LEN Trophy

CSM Digi Oradea a pierdut cu 9:12 partida disputată în deplasare, cu Honved Budapesta, contând pentru manÅŸa tur a sferturilor de finală ale LEN Trophy. Meciul a fost foarte echilibrat până în ultimul sfert (scor 8-7), atunci când eliminările dictate de arbitri...

Polo / Cupe Europene / 20 Dec. 2010

CSM Oradea

Astăzi, 20 decembrie 2010, a avut loc la Luxemburg tragerea la sorÅ£i a partidelor din sferturile de finală ale LEN Trophy. Campioana României, CSM Digi Oradea, nu a fost foarte norocoasă, urmând să întâlnească formaÅ£ia maghiară Honved Budapesta. Prima manşă va avea loc...

Pag. 1 din 3 | 2 art./pag. | Total 5 art.