Honved Budapesta - CSM Digi Oradea 12-9, în turul sferturilor de finală ale LEN Trophy

Polo - Cupe Europene / Data: 21 Ian. 2011

CSM Digi Oradea a pierdut cu 9:12 partida disputată în deplasare, cu Honved Budapesta, contând pentru manÅŸa tur a sferturilor de finală ale LEN Trophy. Meciul a fost foarte echilibrat până în ultimul sfert (scor 8-7), atunci când eliminările dictate de arbitri împotriva campioanei României au cântărit decisiv în economia jocului.

Meciul retur va avea loc pe 2 februarie 2011, la Oradea, iar formaÅ£ia română păstrează încă ÅŸanse de calificare. În faza precedentă, CSM Digi Oradea a reuÅŸit să obÅ£ină calificarea tot în faÅ£a propriilor suporteri, învingând la 5 goluri diferenţă (10:5) formaÅ£ia Italiană Rari Nantes Florentia, după ce pierduse în Italia la 4 goluri (7:11).

• Honved Budapesta - CSM Digi Oradea 12-9 (2-3, 3-2, 3-2, 4-2)

Honved Budapesta: 1.Gergely Istvan, 2.Szekely Bulcsu, 3.Hangodz Laszlo, 4.Matyas Zoltan, 5.Salamon Ferenc, 6.Batori Bence, 7.Jansik David, 8.Szivos Marton, 9.Toth Marton, 10.Gor Miklos, 11.Angzal David, 12.Harai Balasz, 13.Levai Marton.
Antrenor: Lajos Vad

CSM Digi Oradea: 1.Barat Ferenc, 2.Samuilă Mircea, 3.Baidoc Cosmin, 4.Diaconu Nicolae, 5.Chioveanu Mihnea, 6.Popoviciu Alex, 7.Tarnoveţchi George, 8.Kincses Attila, 9.Creţu Andrei, 10.Monostori Attila, 11.Kadar Kalman, 12.Negrean Tiberiu, 13.Creţu Dorin.
Antrenor: Cornel Gordan

Arbitri: Franulovic Andrej (Croatia), Ceccarelli Leonardo (Italia)
Observator: Bottlik Stefan (Slovacia)

Marcatori: Salamon Ferenc (2), Batori Bence (3), Szivos Marton (1), Toth Marton (2), Harai Balasz (4) /  Samuilă Mircea (1), Diaconu Nicolae (2), Kincses Attila (1), CreÅ£u Andrei (1), Negrean Tiberiu (4).

Rezultate complete sferturi de finală LEN Trophy, 20.01.2011

• Vaterpolo Koper – Panionios Atena 8-12
  • Marseille – Brixia Leonessa Brescia 7-6
  • RN Savona – Ferencvaros TC Budapesta 10-5
  • Honved Budapesta – CSM Digi Oradea 12-9

Polo / Cupe Europene / 21 Ian. 2011

CSM Digi Oradea a pierdut cu 9:12 partida disputată în deplasare, cu Honved Budapesta, contând pentru manÅŸa tur a sferturilor de finală ale LEN Trophy. Meciul a fost foarte echilibrat până în ultimul sfert (scor 8-7), atunci când eliminările dictate de arbitri...

Polo / Cupe Europene / 20 Dec. 2010

CSM Oradea - Honved Budapesta în sferturile de finală ale LEN Trophy

CSM Oradea

Astăzi, 20 decembrie 2010, a avut loc la Luxemburg tragerea la sorÅ£i a partidelor din sferturile de finală ale LEN Trophy. Campioana României, CSM Digi Oradea, nu a fost foarte norocoasă, urmând să întâlnească formaÅ£ia maghiară Honved Budapesta. Prima manşă va avea loc...

Pag. 1 din 3 | 2 art./pag. | Total 5 art.