Rezultatele primului tur al Cupei României. Sibiul - surpriza zilei

Volei feminin - Cupa României / Data: 14 Oct. 2010

Mar┼úi, 13 octombrie 2010, au avut loc la Baia Mare meciurile primei faze a Cupei României la volei feminin. Cu excep┼úia primelor patru clasate din Divizia A, calificate direct în turul al doilea, la meciurile de mar┼úi au participat toate echipele din primul e┼čalon.

În duelul nou – promovatelor, CSM Lugoj a reu┼čit s─â înving─â din nou Pro Volei Boto┼čani, cu 3:2 (25:18, 14 :25, 19 :25, 25 :23, 15:8), dup─â victoria din campionat. CSM Sibiu a învins surprinz─âtor de clar Penicilina Ia┼či, un mare nume al voleiului românesc, cu 3:0 (25:21, 25:20, 25:6), iar Universitatea Cluj – Napoca nu reu┼če┼čte s─â se reg─âseasc─â, având un început de sezon foarte slab. Clujencele au fost eliminate din Cup─â de CSM Bucure┼čti, scor 1:3, dup─â ce reu┼čiser─â s─â se impun─â destul de clar în primul set (25:15).

În ultima partid─â a zilei, Unic Piatra Neam┼ú s-a calificat f─âr─â emo┼úii în turul urm─âtor, în urma victoriei cu 3:0 (27:25, 25:13, 25:15) împotriva Medicinei Târgu Mure┼č.

Miercuri, 14.10.2010, vor avea loc meciurile din faza sferturilor de final─â, dup─â urm─âtorul program:

• CSM Sibiu – Dinamo Romprest Bucure┼čti
  • ┼×tiin┼úa Bac─âu – Unic Piatra Neam┼ú
  • CSM Bucure┼čti – Tomis Constan┼úa

• CSM Lugoj – SCM U Craiova

Volei feminin / Cupa României / 14 Oct. 2010

Dinamo ┼či Tomis - calificare f─âr─â emo┼úii; CSM Lugoj - surpriza Cupei Rom├óniei

CSM Lugoj, surpriza competitiei

Joi, 14 octombrie 2010, au fost programate la Baia Mare partidele din faza sferturilor de final─â ale Cupei României la volei feminin. La aceast─â faz─â au luat parte primele patru clasate din campionat, calificate direct, ┼či cele 4 echipe care s-au impus în partidele de miercuri.