Steaua – Sportul Studenţesc, în optimile Cupei României

Fotbal - Cupa României / Data: 29 Sep. 2010

Astăzi a avut loc tragerea la sorÅ£i a partidelor din cadrul optimilor de finală ale Cupei României TimiÅŸoreana, Sportul StudenÅ£esc urmând a întâlni în această fază a competiÅ£iei Steaua BucureÅŸti. Meciul va avea loc pe 27 octombrie, în Ghencea. În precedenta întâlnire dintre cele două formaÅ£ii în Cupă, în 2008, Sportul StudenÅ£esc, pe atunci divizionară B, reuÅŸea să elimine Steaua după un 2:0 la Urziceni (goluri Varga ÅŸi Ferfelea), pe banca Stelei fiind tot Marius LăcătuÅŸ.

Rapid - Steaua 0:1. Calificare norocoasă marca Tătăruşanu

Steaua este cea de-a patra echipă calificată în semifinalele Cupei României, după ce a învins Rapidul chiar pe GiuleÅŸti, cu 1-0. Feroviarii au dominat copios (în special repriza secundă), însă au avut un ghinion teribil, lovindu-se de un TătăruÅŸanu în zi mare,

CFR Cluj - Gloria Bistriţa 0:1. Nae Manea - la a doua victorie de prestigiu

Nicolae Manea a dat din nou lovitura

Gloria BistriÅ£a a reuÅŸit marea surpriză a sferturilor, eliminând deÅ£inătoarea ultimelor 3 Cupe ale României, CFR Cluj, chiar în fieful acesteia. După victoria contra Stelei, proaspătul antrenor al Gloriei mai face o victimă de calibru ÅŸi mai are de trecut un singur hop până la marea finală.

Pag. 1 din 6 | 2 art./pag. | Total 12 art.