Steaua – Sportul Studenţesc, în optimile Cupei României

Fotbal - Cupa României / Data: 29 Sep. 2010

Astăzi a avut loc tragerea la sorţi a partidelor din cadrul optimilor de finală ale Cupei României Timişoreana, Sportul Studenţesc urmând a întâlni în această fază a competiţiei Steaua Bucureşti. Meciul va avea loc pe 27 octombrie, în Ghencea. În precedenta întâlnire dintre cele două formaţii în Cupă, în 2008, Sportul Studenţesc, pe atunci divizionară B, reuşea să elimine Steaua după un 2:0 la Urziceni (goluri Varga şi Ferfelea), pe banca Stelei fiind tot Marius Lăcătuş.

Rapid - Steaua 0:1. Calificare norocoasă marca Tătăruşanu

Steaua este cea de-a patra echipă calificată în semifinalele Cupei României, după ce a învins Rapidul chiar pe Giuleşti, cu 1-0. Feroviarii au dominat copios (în special repriza secundă), însă au avut un ghinion teribil, lovindu-se de un Tătăruşanu în zi mare,

CFR Cluj - Gloria Bistriţa 0:1. Nae Manea - la a doua victorie de prestigiu

Nicolae Manea a dat din nou lovitura

Gloria Bistriţa a reuşit marea surpriză a sferturilor, eliminând deţinătoarea ultimelor 3 Cupe ale României, CFR Cluj, chiar în fieful acesteia. După victoria contra Stelei, proaspătul antrenor al Gloriei mai face o victimă de calibru şi mai are de trecut un singur hop până la marea finală.

Pag. 1 din 6 | 2 art./pag. | Total 12 art.