Steaua Rangers - Miskolci JJSE 1:4, în cadrul Ligii MOL. Rezultatele rundei

Hockey - MOL Liga / Data: 24 Oct. 2010
Miskolci JJSE, revelaţia sezonului în Liga MOL
  • Steaua Rangers – Miskolci JJSE 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Pentru Steaua a deschis scorul Evgeny Pisarenko, în minutul 6, însă oaspeÅ£ii au revenit ÅŸi au înscris patru goluri consecutive: Casey Bartzen (minutele 28 ÅŸi 54), Szilágyi Levente în minutul 39 ÅŸi Vladimir Dubek, cu 7 minute înainte de final. În urma acestei victorii, Miskolci JJSE contestă supremaÅ£ia liderului HSC Miercurea Ciuc, apropiindu-se la doar puncte de campionii României (37 de puncte faţă de 39), iar Steaua pare a nu avea forÅ£a de a obÅ£ine mai mult decât locul 7 în acest sezon al Ligii MOL.

• Vasas HC - Újpesti TE 11:1 (2:0, 5:0, 4:1)

Vasas HC, câÅŸtigătoarea ediÅ£iei precedente a Ligii MOL, a avut o misiune foarte uÅŸoară în faÅ£a lanternei Újpesti TE: 11:1, scor care i-a remarcat pe Szappanos Dávid (3 goluri) ÅŸi Szirányi Bence, jucătorul meciului (4 goluri). Cu 32 de puncte, Vasas se apropie la o singură lungime distanţă de podium, în timp ce Újpesti TE, cu 3 puncte în 16 meciuri, mai păstrează ÅŸanse pur teoretice de a evita la final ultima poziÅ£ie.

• Fenestela 68 BraÅŸov - Sapa Fehérvár AV19 6:2 (1:1, 4:1, 1:0)

OaspeÅ£ii, locul 7 în Liga MOL, au deschis scorul prin Kiss Dávid, în minutul 5, până la pauză braÅŸovenii nereuÅŸind mai mult decât egalarea (SzÅ‘cs Szabolcs, minutul 7). În cea de-a doua treime, Fenestela a tranÅŸat soarta meciului, marcând de 4 ori consecutiv ÅŸi primind un singur gol (Zsók Levente de două ori, Nyerges Lajos ÅŸi Filip Richard / Tóth Adrián), ÅŸi trei puncte vitale în lupta pentru un loc în primele 4 au rotunjit zestrea braÅŸovenilor la 30. În ultima parte a meciului, Kyrychenko Vitalij  a mai înscris un gol care a făcut ca scorul final să arate 6:2 în favoarea gazdelor. Echipa maghiară rămâne pe locul al ÅŸaptelea, cu 16 puncte, la egalitate cu Steaua Rangers.

Hockey / MOL Liga / 22 Ian. 2011

Sport Club Miercurea Ciuc – noua regină a Ligii MOL

Campioana României, Sport Club Miercurea Ciuc, a câÅŸtigat în premieră Liga MOL, după ce a învins în finală cu scorul general de 4-1 formaÅ£ia maghiară Dab.Docler. În cel de-al cincilea meci al finalei ciucanii au câÅŸtigat pe teren propriu cu scorul de 3-1, graÅ£ie unor reuÅŸite...

Hockey / MOL Liga / 20 Ian. 2011

Sport Club Miercurea Ciuc – la un singur pas de câştigarea Ligii MOL

Campioana României a făcut un pas uriaÅŸ către câÅŸtigarea Ligii MOL, după ce a câÅŸtigat ÅŸi al doilea meci al finalei jucat în deplasare, în Ungaria, 5:2 (1:1, 1:1, 3:0) cu Dab.Docler. Ciucanii au dominat copios, ratând o sumedenie de ocazii, însă desprinderea s-a conturat...

Pag. 1 din 33 | 2 art./pag. | Total 65 art.