Steaua Rangers – Vasas HC 1:7

Hockey - MOL Liga / Data: 17 Sep. 2010

Vineri, 17.09.2010, Steaua Rangers a suferit o nouă înfrângere în Liga MOL, 1:7 (0:1, 0:3, 1:3) în faÅ£a deÅ£inătoarei trofeului, Vasas HC. Partida a avut loc la BraÅŸov, pe Patinoarul Olimpic, deoarece Patinoarul “Mihail Flamaropol” din BucureÅŸti nu a putut fi adus la parametrii tehnici necesari pentru a putea găzdui un meci la un asemenea nivel. Vă reamintim că din motive similare Steaua Rangers a pierdut deja o partidă la “masa verde”, 0:5 cu Ferencvarosi TC.

Meciul a fost câÅŸtigat fără drept de apel de formaÅ£ia maghiară, care în minutul 46 conducea cu scorul neverosimil de 7:0. Golul de onoare al steliÅŸtilor a fost reuÅŸit de Denis Zabludovsky în minutul 57. În urma acestui rezultat Steaua Rangers ocupă penultimul loc al clasamentului, cu 3 puncte din 4 partide.

Următoarea partidă din Liga MOL pentru hocheiÅŸtii steliÅŸti este programată duminică, în compania altei formaÅ£ii maghiare, Dab.Docler.

Hockey / MOL Liga / 22 Ian. 2011

Sport Club Miercurea Ciuc – noua regină a Ligii MOL

Campioana României, Sport Club Miercurea Ciuc, a câÅŸtigat în premieră Liga MOL, după ce a învins în finală cu scorul general de 4-1 formaÅ£ia maghiară Dab.Docler. În cel de-al cincilea meci al finalei ciucanii au câÅŸtigat pe teren propriu cu scorul de 3-1, graÅ£ie unor reuÅŸite...

Hockey / MOL Liga / 20 Ian. 2011

Sport Club Miercurea Ciuc – la un singur pas de câştigarea Ligii MOL

Campioana României a făcut un pas uriaÅŸ către câÅŸtigarea Ligii MOL, după ce a câÅŸtigat ÅŸi al doilea meci al finalei jucat în deplasare, în Ungaria, 5:2 (1:1, 1:1, 3:0) cu Dab.Docler. Ciucanii au dominat copios, ratând o sumedenie de ocazii, însă desprinderea s-a conturat...

Pag. 1 din 33 | 2 art./pag. | Total 65 art.